Telefon: 608 082 224 E-mail: biuro@awentil.pl

Klimatyzacja, urządzenia wentylacyjne i chłodnicze

Nasza firma Awentil jest certyfikowanym instalatorem urządzeń chłodniczych i wentylacyjnych w Warszawie i Białymstoku oraz okolicach. Oferta naszego przedsiębiorstwa skierowana jest do firm i klientów indywidualnych. W jej zakres wchodzi między innymi  dobór, dostawa, montaż i serwis klimatyzatorów, a także obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna. 

Sprzedaż klimatyzatorów w Białymstoku

Zajmujemy się sprzedażą urządzeń chłodniczych i wentylacyjnych renomowanych marek. Jesteśmy w stanie dostarczyć klientowi sprzęt, dostosowany idealnie do wielkości pomieszczeń i oczekiwań kupującego. Pomagamy w doborze odpowiednich modeli, aby zapewnić doskonały stopień chłodzenia. Po zakupie oferujemy również usługę dostawy, montażu, serwisu oraz obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej nabytych u nas urządzeń. Klimatyzatory z naszego asortymentu pochodzą wyłącznie z oficjalnej dystrybucji, a co za tym idzie posiadają wszystkie wymagane atesty i certyfikaty. Objęte są także gwarancją producenta. Nasza kadra to wykwalifikowani i odpowiednio doświadczeni pracownicy, którzy jako priorytet stawiają sobie pełną satysfakcję klienta.

Dobór klimatyzatorów

Zakup klimatyzatora nie zawsze jest łatwy i oczywisty. Nasza firma pomaga klientom indywidualnym i firmom dobrać odpowiednie urządzenia, które zapewnią jak największy komfort użytkowania i oczekiwany efekt chłodzenia. Wybór właściwego typu i modelu klimatyzatora oraz sposobu instalacji i montażu jest uzależniony od wielu czynników.

 

Nasi specjaliści biorą więc pod uwagę:

 • kubaturę i rodzaj pomieszczeń klimatyzowanych,
 • wielkość, położenie i ilość okien,
 • ekspozycję budynku na światło słoneczne,
 • ilość i rodzaj sprzętów AGD generujących ciepło,
 • ilość osób, które przebywają zazwyczaj wewnątrz lokalu.

Wszystkie te czynniki mają znaczący wpływ na ilość wygenerowanego ciepła, które klimatyzator musi pochłonąć, dlatego bezpośrednio warunkują moc urządzeń chłodniczych i wentylacyjnych oraz ich odpowiednie zainstalowanie i montaż. Decydując się na sprzęt typu Split lub Multi Split, istotne staje się nie tylko określenie ogólnych potrzeb chłodzenia wnętrza budynku, ale również właściwe rozdzielenie mocy chłodniczej, niezbędnej do zapewnienia komfortu w poszczególnych pomieszczeniach.

Montaż urządzeń chłodniczych i wentylacyjnych

Nasze przedsiębiorstwo we współpracy z firmą Rothenberger, zajmuje się profesjonalnym montażem i instalacją klimatyzatorów, dobranych odpowiednio do potrzeb klienta. Wszystkie podejmowane przez nas czynności mają na celu zapewnienie zgodności funkcjonowania urządzeń z przepisami, dotyczącymi instalacji chłodniczych.

 

W ramach usługi montażu nasza firma zadba o:

 • określenie właściwego miejsca dla montażu jednostki wewnętrznej klimatyzacji,
 • określenie właściwego miejsca i metody montażu jednostki zewnętrznej klimatyzatora, biorąc pod uwagę warunki techniczne i możliwości zasilania w budynku,
 • zamontowanie jednostki zewnętrznej do maksymalnej wysokości 3 mb,
 • zamontowanie jednostki wewnętrznej do maksymalnej wysokości 3 mb,
 • wykonanie miedzianej instalacji rur freonowych na czynnik chłodniczy oraz instalacji komunikacyjnej do 5 mb,
 • wykonanie przebicia przez ścianę budynku do 0,4 m,
 • wykonanie odpływu skroplin przez zewnętrzną ścianę budynku,
 • wykonanie testu szczelności instalacji,
 • uruchomienie i kontrolę poprawności działania instalacji,
 • przeszkolenie klienta z podstawowej obsługi zainstalowanego klimatyzatora.

Koszt montażu i instalacji urządzenia na terenie Białegostoku jest ustalany indywidualnie. Zdarza się bowiem, że niektóre budynki i pomieszczenia wymagają dodatkowych czynności, takich jak nadprogramowe przebicia przez ściany, ukrywanie widocznych elementów instalacji, wydłużanie rur freonowych, uzupełnianie czynnika chłodzącego, montaż pompek do odpływu skroplin, budowanie konstrukcji wsporczych czy wynajem rusztowań oraz wiele innych koniecznych modyfikacji standardowego programu montażowego. 

Serwis i przegląd urządzeń wentylacyjnych i chłodniczych

Klimatyzacja wymaga regularnych przeglądów, nawet jeżeli funkcjonuje bez zarzutu. Urządzenia chłodnicze zużywają specjalny czynnik chłodzący, który należy odpowiednio uzupełniać. Najbezpieczniej jest powierzyć czynności konserwacyjne i serwisowe wykwalifikowanym firmom.

 

Nasi specjaliści w ramach serwisu i przeglądu urządzeń wentylacyjnych zajmują się:

 • pomiarem i regulacją ciśnienia freonu oraz jego ewentualnym uzupełnieniem do właściwego poziomu,
 • oczyszczeniem filtrów,
 • pomiarem wydajności chłodniczej,
 • skontrolowaniem szczelności instalacji,
 • przeprowadzeniem testu właściwej pracy urządzenia poprzez pomiary temperatury.

Awentil daje swoim zleceniodawcom 36 miesięczny okres gwarancyjny, w czasie którego robocizna i niezbędne części zamienne są dostarczane klientowi za darmo. Oferujemy także możliwość podpisania stałej umowy, która pozwala znacząco obniżyć koszty serwisowania w okresie pogwarancyjnym oraz zapewnia błyskawiczną obsługę w razie jakiejkolwiek awarii.

 

Odpowiednio dobrane i właściwie zainstalowane urządzenia wentylacyjne to 100% komfort przebywania we wszystkich pomieszczeniach lokalu niezależnie od panującej pory roku. Podczas ich zakupu, montażu i serwisowania warto postawić na firmę, która posiada ważne certyfikaty i doświadczenie w usługach związanych z urządzeniami klimatyzującymi. Awentil Białystok to wybór, który gwarantuje najwyższą jakość za najrozsądniejszą cenę dostępną na rynku.

 

AWENTIL

ul. Saturna 48A

15-680 Białystok

608 082 224

biuro@awentil.pl

Copyright 2019 Awentil. Wszelkie prawa zastrzeżone